Trwa ładowanie statusu..

Nabór do Rady Occlo

26 PAźDZIERNIK 2017

Occlo

Już w najbliższą Sobotę 28.10.2017 r. o godzinie 21.00 działalność rozpocznie Rada Miasta Occlo! Wręczone zostaną nominację na drugą kadencję co oznacza, że „Miasto Pełne Klimatu” ponownie wypełni życie.

Zachęcamy do zapoznania się z Konstytucją Miasta Occlo, która opisuje zasady w nim panujące. Zachęcamy do przybycia na uroczystość oraz zgłaszanie swoich kandydatur do otrzymania statusu Obywatela Miasta Occlo oraz starania się o pozwolenie na budowę!

Przypominamy, że Miasto Occlo to inicjatywa mająca na celu promowanie odgrywania postaci. Ma to być miejsce spotkań, ciekawych rozmów oraz wyjątkowych wydarzeń.

Podatki od mieszkańców mogą zostać spożytkowane na różne cele, od dekoracji po zatrudnienie straży. O szczegółach poinformuje Rada.

Event - Łowcy Dusz

20 PAźDZIERNIK 2017
Lowcy Dusz

Wydarzenie trwac bedzie od 21 października (godz. 12:00), do 25 listopada. Polega ono na chwytaniu zagubionych dusz do Wazy Dusz, którą można uzyskać przy wywolaniu komendy .lowcydusz.

Zależnie od rozgrywki jaką prowadzimy dusza będzie pojawiać się w następujące sposoby:

Walka:

Zaleznie od statystyk potwora/gracza istnieje szansa na to, że po jego smierci uwolni się jego Zagubiona Dusza. Wówczas ta, widoczna bedzie przez pół minuty, co jest naszym czasem na jej schwytanie. Oczywiście dusza nie będzie stać bezczynnie, będzie starała się uciec, więc należy być szybkim i zwinnym!

Po schwytaniu duszy istnieje szansa na znalezienie zakrwawionego elementu zwoju. Po znalezieniu wszystkich części (20 różnych - numerowane od 1 do 20) możemy złożyć Zakrwawiony Zwój Portalu, który zaprowadzi nas do specjalnego podziemia, w którym stoczymy z Rozpadającym się Królem oraz jego sługami. Po jego zabiciu istnieje szansa na znalezienie unikatowych przedmiotów. Musimy jednak pamiętać, że do podziemia zostaniemy wpuszczeni na jedyne 20 minut! Po tym czasie zostaniemy z niego wyrzuceni.

Elementy zwojów możemy wymieniać (w stosunku 2:1) komendą .lowcydusz wymiana, natomiast posiadaną obecnie ilość danych zwojów sprawdzimy komendą .lowcydusz zwoje.

Rzemieślnictwo:

Podczas wykonywania wszelkiego rodzaju przedmiotów - rzemieślnik (posiadający przynajmniej 400 (suma wszystkich) umiejętności rzemieślniczych lub wydobywczych oraz nie posiadający żadnego rodzaju umiejętności magicznej) ma szansę na spotkanie Duszy Rzemieślnika. Będzie ona widoczna przez 2 minuty, co jest naszym czasem na jej schwytanie.

Rzemieślnicy mają również możliwość schwytania Zagubionych Dusz Rzemieślników na terenach miast, które pojawiać będą się w różnych miejscach przez cały czas trwania Eventu.

Ranking oraz nagrody:

Możecie również stale obserwować statystyki Wydarzenia komendą .lowcydusz staty. Za każdą schwytaną duszę otrzymacie 1 punkt. Punkty te można wymieniac na nagrody u specjalnego NPC znajdującego się na Arenie Brittani. Są osobne rankingi dla Walczących oraz Rzemieślników. Różne będą też ceny nagród u Kupca dla obu typów graczy.

Kupiec pojawi się na Arenie Brittani dopiero w niedzielę 29 października, ponieważ ceny nagród zostaną ustalone na podstawie statystyk z ilości zdobytych punktów w ciągu minionego pierwszego tygodnia.

W dniu zakończenia Eventu 10 najlepszych graczy otrzyma tytuł ‘Lowca Dusz’ przed imieniem w Paperdollu, a po 3 najlepszych z obu grup – nagrody specjalne.

Dodatkowo 3 razy w ciągu dnia o losowych godzinach (12:00 – 23:59) wszyscy zalogowani w danym momencie gracze otrzymają proszek Lowców Dusz, który po użyciu zwiększy szansę na spotkanie duszy na czas 1 godziny.

Życzymy wszystkim udanej zabawy!

Ciekawostki z życia serwera

12 PAźDZIERNIK 2017
Niewystarczająca ilość Dotacji
Dziś mijają 2 tygodnie od startu serwera. Jesteście ciekawi jak wygląda to w liczbach? A więc:

Łączna ilość złota na serwerze wynosi 12 964 845 złotych monet.

Top 3 graczy posiadających największą ilość złota prezentuje się w następujących wartościach:
 1. 1 336 535 złotych monet
 2. 916 329 złotych monet
 3. 914 558 złotych monet
Na serwerze jest obecnie (brane są pod uwagę tylko osoby mające powyżej 80% danej umiejętności):
 • 8 drwali
 • 12 zielarzy
 • 42 górników
 • 1 rybak
 • 5 krawców
 • 12 kowali
 • 4 stolarzy
 • 3 fleczerów
 • 8 majstrów
 • 3 alchemików
Na serwerze jest 257 aktywnych graczy.

Top 3 morderców posiadających największą ilość zabójstw - longów (na postaciach niewinnych - BLUE) - podane ilości:
 • 12
 • 12
 • 5
Na serwerze znajdują się 952 pieczone steki.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Turniej 1v1

11 PAźDZIERNIK 2017

Dodatkowy serwer CL:R i Turniej 1v1

Turniej 1v1

Informujemy również o najbliższym turnieju 1v1, który odbędzie się w niedzielę 22.10.2017r. o godzinie 19:00.

Nagrody:

 • Pierwsze miejsce: Talizman Gladiatora (Działanie jak Talizman Podróżnika, jednak pozwala przenieść się tylko na Arenę Britt, działa bez ograniczeń czasowych) oraz 20 punktów gier
 • Drugie miejsce: Figurka Jednorożca Gladiatorów (działanie jak standardowa figurka wierzchowca) oraz 10 punktów gier
 • Trzecie miejsce: Figurka Krokodyla (pozwala przywołać krokodyla, który za nami chodzi, czasami charczy) oraz 5 punktów gier

Ekwipunek oraz butle turniejowe, przychodzimy bez niczego.

Zapisy:

Dokonujemy ich u skryby turniejowego, który pojawił się na Arenie.

Komendy (do użycia w zdaniu):

 

 • "zapis" ("Witam, chciałbym się zapisać na turniej") - wyskakuje zapytanie czy na pewno chcemy wpisać się na listę uczestników, po zaakceptowaniu dopisuje nas do listy
 • "list" ("Chciałbym obejrzeć listę uczestników") - pojawia się okno z listą uczestników zapisanych do tej pory w formacie: Imię postaci, skrót gildii (jeżeli ma).

Ponadto, skryba posiada opcje przyjmowania zakładów. Każdy może obstawić tylko raz, koszt zakładu - 50k. Wygrana to 90% całej puli (do podziału w przypadku kilku zgodnych zakładów).

Komendy (do użycia w zdaniu):

 • "obstaw" ("Witam, chciałbym obstawic zaklad") - wyskakuje okno z listą uczestników, w którym kolejno wybieramy trzy pierwsze miejsca.
 • "zaklady" ("Chciałbym obejrzeć zaklady") - pojawia się okno z listą obstawionych już przez graczy zakładów.

Więcej na temat turnieju jak i zasad przeczytać można na forum serwera Clair's Lair: Resurrection.

Powrót Clair's Lair: Resurrection

21 WRZESIEń 2017

 

Powrot Clair's Lair: Resurrection

Serwer Clair's Lair: Resurrection znów otworzy swoje wrota już tej jesieni! Z uwagi na wszystkie prośby, jakie dochodziły do nas w ostatnim czasie oraz po dyskusjach, które odbyły się na naszej stronie FB i Forum na nowo reaktywujemy serwer.

Edycja ta tak samo jak poprzednia nie będzie tak restrykcyjna pod względem utrzymania klimatu fantasy. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że gracze nie będą karani w przypadku, gdy puszczą im nerwy, lub najzwyczajniej będą chcieli luźno porozmawiać ze sobą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że może to prowadzić do niezręcznych sytuacji, dlatego też dodana została możliwość zignorowania innego gracza. Jedynymi zachowanymi podpunktami regulaminu z rodzaju klimatu fantasy są te dotyczące imion postaci oraz nazw gildii - nadal muszą być one zachowane w tym klimacie.

Tak jak wynikło z ankiety przeprowadzonej na forum – każdy gracz może założyć postać na następujących warunkach:

 

 • Suma startowych statystyk postaci - 200 (maksymalny poziom jednej statystyki to 90)
 • Suma startowych umiejetności - 7 (odporność magiczna 90%, oswajanie zwierząt 65%, rzemieślnicze i wydobywcze 50%, wszystkie pozostałe 100%)

Pełna lista zmian jakie zajdą podczas startu tej edycji pojawi się w dziale Zmiany.

Kiedy?


Start serwera odbędzie sie w Piątek (29.09) o godzinie 18:00, jednak konta zakladać możecie już teraz!

Serdecznie zapraszamy wszystkich to gry!

 

1 2 3 4 5