Trwa ładowanie statusu..

Psucie się przedmiotów

22 LISTOPAD 2017

Psucie się przedmiotów

Na naszym serwerze pojawił się nowy system psucia przedmiotów zawierający również ich rdzewienie/rogowacenie/próchnienie w zależności od ich typu. Jak działa niniejszy system? Opis znajdziecie poniżej:

Rdzewienie/Rogowacenie/Próchnienie zostało zatrzymane - zapraszamy do dyskusji na forum.

Rdzewienie/Rogowacenie/Próchnienie:

W zależności od typu, wszystkie przedmioty (zarówno te leżące w skrzyni jak i użytkowane) będą się psuć z biegiem czasu. Psucie się możemy podzielić na 5 poziomów, a każdy z nich niesie za sobą również spadek wytrzymałości przedmiotu. Po całkowitej utracie wytrzymałości - przedmioty rozpadają się. Przed całkowitym rozpadem zabezpieczone są jedynie przedmioty magiczne oraz artefakty.


Aby tego uniknąć - należy je zabezpieczyć specjalną miksturą (tworzoną przez Alchemika) - Hameritem. Środek ten nie tylko chroni przed rdzą, ale także w znakomity sposób usuwa ją! Po zastosowaniu mikstury przedmiot zostanie zabezpieczony przed okresowym psuciem na 7 dni (rzeczywistych). Nie odnawia on jednak wytrzymałości, którą pochłonęła już rdza. Aby odzyskać wytrzymałość przedmiotu, musimy naprawić go u rzemieślnika.

Stan poziomu zepsucia sprawdzimy za pomocą specjalnego narzędzia - Młotka diagnostycznego, który wykonuje majster (posiadający umiejętność Oceny Orężu).


Psucie się podczas walki:

Pojawił się również nowy system psucia przedmiotów w walce. Będą się one niszczyć znacznie szybciej niż dotychczas. Spadek wytrzymałości przedmiotów nie będzie jednak ujmował ich właściwościom, co oznacza, że nasze zbroje będą chronić nas tak samo, mimo znikomej wytrzymałości, a broń będzie zadawać równie skuteczne obrażenia. 

Należy jednak pamiętać o ich naprawie, jako że całkowita utrata wytrzymałości kończy się rozpadem przedmiotu (w tym przypadku również magicznego oraz artefaktu). Stan przedmiotu sprawdzimy przy pomocy Młotka diagnostycznego, tego samego, którym sprawdziwymy również stan zepsucia okresowego.

Naprawa przedmiotów:

Naprawę przedmiotów dzielimy na dwa rodzaje:

 • Prostą:
  • Zużywa mniej materiału, jednak zmniejsza maksymalną wytrzymałość przedmiotu. 
   • Np. Przedmiot A po wykuciu posiada 100 wytrzymałości. Gracz podczas walki stracił 50 punktów wytrzymałości tego przedmiotu. Po prostej naprawie przedmiotu całkowita wytrzymałość (wraz z maksymalną) wyniesie 75.
 • Pełną:
  • Zużywa więcej materiału, jednak zachowuje maksymalną wytrzymałość przedmiotu.
Artefakty (poza tymi wykonywanymi przez rzemieślnika) oraz przedmioty magiczne nadal mogą być naprawione tylko u specjalnego kowala w Wyrmiej Wiosce (tak jak dotychczas).

Pamiętajmy również, że ilość materiału potrzebnego na naprawę danego przedmiotu jest stała, niezależnie od Punktów Wytrzymałości jakie dany przedmiot w danym momencie posiada/stracił.

Event Zadaniowa Poczta

17 LISTOPAD 2017
Event Zadaniowa Poczta
Na event Zadaniowa Poczta zapraszamy od Niedzieli 19.11.2017r. (godz. 12:00) do 3.12.2017r. (godz. 23:59). Udział w nim mogą wziąć wszyscy gracze naszego serwera. Codziennie, trzykrotnie o losowych godzinach (między 12:00, a 00:00), do wszystkich aktualnie zalogowanych graczy przychodzić będą unikatowe listy (do rąk własnych lub do skrzynek pocztowych). Po użyciu listu otrzymamy zadanie.

W tej edycji eventu podzieliliśmy zadania na dwie kategorie, jedną dla graczy walczących, a drugą dla rzemieślników (postacie posiadające przynajmniej 400 (suma wszystkich) umiejętności rzemieślniczych lub wydobywczych oraz nie posiadający żadnego rodzaju umiejętności magicznej). Zależnie od rodzaju postaci, otrzymamy zadanie według danej kategorii.

Za każde wykonane zadanie otrzymamy 40 Punktów Wydarzeń!

Życzymy wszystkim graczom dobrej zabawy!

Nabór do Ekipy Serwera

15 LISTOPAD 2017
Nabór do Ekipy SerweraOgłaszamy nabór do Ekipy serwera Clair's Lair: Resurrection na następujące stanowiska:
 • Seer Quest-Event Maker
 • Seer Budowniczy

Jak się zgłosić?

Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres rekrutacja@uo-cl.com według poniższych zaleceń:

Temat: Rekrutacja EKIPA CL:R – imię w grze – nick.

 1. Kilka słów o sobie (wiek, zajęcie w rzeczywistości itp.).
 2. Wymień swoje dwie największe wady i dwie zalety.
 3. Ile czasu jesteś w stanie poświęcić dla graczy?
 4. Jak długo grasz na CL ? (wszystkie edycje są ważne).

Zakończenie Eventu - Łowcy Dusz

13 LISTOPAD 2017

Dalsze zmiany

Z końcem dnia wczorajszego zakończyliśmy pierwszy Event tej edycji - Łowcy Dusz. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za udział jak również pogratulować jego zwycięzcom. Kolejny Event zostanie ogłoszony juz niebawem!

A oto lista zwycięzców:

TOP 3 Walczący:

 1. Boom
 2. Lothran
 3. Tives R'delorm


TOP 3 Rzemieślnicy:

 1. Gumril
 2. Artron
 3. Lazarat
TOP 10 ogółem:
 1. Boom
 2. Lothran
 3. Tives R'delorm
 4. Sinney
 5. Gumril
 6. Artron
 7. Dazzle
 8. Azoth Myrdhyn
 9. Silvus
 10. Lazarat

Powrót serwera TeamSpeak 3

7 LISTOPAD 2017
Powrot

Gracze naszego serwera na powrót mogą korzystać z darmowego serwera komunikatora TeamSpeak3 należącego do Clair's Lair: Resurrection.

Pełną instrukcję jak ściągnąć oraz połączyć się z komunikatorem znajdziecie na TEJ stronie.

Jeżeli chcielibyście otrzymać swój własny kanał, na którym będziecie mogli ustawić/zmienić hasło - napiszcie do nas wysyłając GMPage lub na IRC - nick Trid0x.

1 2 3 4 5 6