Trwa ładowanie statusu..

Świąteczne Eventy

3 GRUDZIEń 2017
Event Mikołajkowy i Śnieżna BitwaZ okazji Mikołajek oraz zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla Was serię eventów.

Pierwszy Event Mikołajkowy: Zgnieć Bałwana, Zdobądź Gwiazdkę - potrwa tylko przez jeden dzień (6 grudnia, w godzinach od 10:00 do 23:59), tak więc serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa! 

W Evencie może wziąć udział każdy gracz. Aby to zrobić, należy odebrać specjalną łopatę do śniegu za pomocą komendy .mikolajki. Po jej otrzymaniu zaczynamy zabawę. Przez cały dzień od godziny 10:00 do końca dnia w całej Sosarii co 30 minut pojawiać się będą Śnieżne Bałwany, które należy rozbijać za pomocą łopaty. Za każdego Bałwana otrzymamy 1 Punkt Wydarzeń, oraz 1 Punkt do Statystyk Świątecznych. Ponadto w tym samym czasie w Sosarii będą spadać Świąteczne Śnieżne Gwiazdy, które po ich podniesieniu również dadzą nam 1 Punkt Wydarzeń oraz 1 Punkt Statystyk Świątecznych.

Drugi Event Świąteczny to z pewnością znana sporej części naszej społeczności Śnieżna Bitwa. Potrwa ona aż do Nowego Roku, a uruchamiana będzie codziennie o godzinie 20:30. Jest to zabawa, w której nieistotne są statystyki oraz umiejętności postaci. Każdy uczestnik ma równe szanse i nawet najsłabszą postacią można osiągnąć najwyższe wyniki, wszystko zależy od naszej determinacji! Jak wygląda rozgrywka?

Walka odbywa się na arenie pokrytej śniegiem, z którego możemy lepić śnieżki (poprzez dwuklik na podłoże). Śnieżkami tymi możemy rzucać w przeciwników, a za każde wykończenie przeciwnika śnieżką zdobywamy 1 Punkt Statystyk Świątecznych oraz 1 Punkt Wydarzeń. Śnieżki zadają obrażenia procentowe, co sprawia, że nie jest istotne czy mamy 100 siły czy 45. W Śnieżnej Bitwie szansę mają wszyscy, nawet młodzi gracze.

Trzeci - ostatni z eventów potrwa dwa dni (od 10:00 25 grudnia do 23:59 - 26 grudnia). 

Polega on na zbieraniu różnokolorowych bombek do pudełek i oddawaniu ich do specjalnego NPC, który będzie nas za nie nagradzał wyjątkowymi punktami.

W Evencie może wziąć udział każdy gracz. Podczas wykonywania różnych czynności możemy znaleźć różnokolorowe bombki, w zależności od wykonywanej czynności, możemy otrzymać:

 • Za zabicie wroga (potwora lub gracza) - czerwoną bombkę
 • Za rąbanie drewna i zbieranie ziół - zieloną bombkę
 • Za łowienie ryb - niebieską bombkę
 • Za kopanie rudy, bądź piasku - brązową bombkę
 • Za wykonywanie różnego rodzaju przedmiotów wszelkimi umiejętnościami rzemieślniczymi - żółtą bombkę

Bombki zbieramy do kompletów do pudełka. Jeden komplet liczy w sobie po jednej bombce z każdego rodzaju. Puste pudełka możemy odbierać u specjalnych NPC (poprzez dwuklik lub prosząc o pudelko) stojących pod bankami miast. Po skompletowaniu pudełka oddajemy je do NPC i w zamian otrzymujemy 1 Punkt Świąteczny oraz 1 Punkt Wydarzeń.

Dodatkowo bombki można wymieniać z innymi graczami na specjalnej bombkowej aukcji, którą wywołamy komendą .wymianabombek aukcja (w stosunku 1:1) oraz wymieniać "na już" komendą .wymianabombek wymien (w stosunku 3:1).

Po zakończeniu Eventu - 3 stycznia 5 pierwszych miejsc otrzyma nagrody specjalne.

Dodatkowo zwycięzca otrzyma nagrodę główną - voucher w wysokości 30 EUR na wykorzystanie w sklepie z grami KINGUIN.NET.

Nagroda sponsorowana wynikiem współpracy z firmą KINGUIN.

Kinguin


Życzymy udanych łowów i doskonałych wrażeń!


Zmiana serwera

28 LISTOPAD 2017
Zmiana serwera

Uprzejmie informujemy, że zmienił się hosting serwera. Tym samym nie powinno być już problemów z okresowo występującymi lagami. Host pol.uo-cl.com pozostaje bez zmian. Nowy serwer znajduje się w Polsce, w związku z czym osoby grające w kraju powinny mieć również stale lepsze połączenie do serwera.

Przygoda i Dobudówki

24 LISTOPAD 2017
Przygoda oraz dobudówki

Do naszego grona dołączyło dwoje pełnych zapału i werwy Questmake'rów, w związku z czym zdecydowaliśmy się wprowadzić nową komendę - .przygoda. Za pomocą tej komendy możemy włączyć lub wyłączyć zgłoszenie chęci udziału swojej postaci w Questach/Eventach organizowanych przez ekipę serwera. Miejmy na uwadze fakt, że podczas biernego makrowania, podczas którego nie jesteśmy obecni przed komputerem radzimy wyłączyć opcję przygody.

Na naszym forum powstał również dział dotyczący Questów i Eventów. Każdy z Was/nas będzie mógł umieścić opis odbytego już wydarzenia, bądź questa który miałby się zdarzyć w przyszłości. Treść opisu musi być zachowana w klimacie fantasy.

Dodatkowo informujemy, że na wznowiliśmy działanie komendy .dobudówki. Każdy kto chciałby rozbudować lub ozdobić swój dom w specyficzny sposób (potrzebujący ingerencji budowniczego) proszony jest o zapoznanie się z działem Dobudówki.

Psucie się przedmiotów

22 LISTOPAD 2017

Psucie się przedmiotów

Na naszym serwerze pojawił się nowy system psucia przedmiotów zawierający również ich rdzewienie/rogowacenie/próchnienie w zależności od ich typu. Jak działa niniejszy system? Opis znajdziecie poniżej:

Rdzewienie/Rogowacenie/Próchnienie zostało zatrzymane - zapraszamy do dyskusji na forum.

Rdzewienie/Rogowacenie/Próchnienie:

W zależności od typu, wszystkie przedmioty (zarówno te leżące w skrzyni jak i użytkowane) będą się psuć z biegiem czasu. Psucie się możemy podzielić na 5 poziomów, a każdy z nich niesie za sobą również spadek wytrzymałości przedmiotu. Po całkowitej utracie wytrzymałości - przedmioty rozpadają się. Przed całkowitym rozpadem zabezpieczone są jedynie przedmioty magiczne oraz artefakty.


Aby tego uniknąć - należy je zabezpieczyć specjalną miksturą (tworzoną przez Alchemika) - Hameritem. Środek ten nie tylko chroni przed rdzą, ale także w znakomity sposób usuwa ją! Po zastosowaniu mikstury przedmiot zostanie zabezpieczony przed okresowym psuciem na 7 dni (rzeczywistych). Nie odnawia on jednak wytrzymałości, którą pochłonęła już rdza. Aby odzyskać wytrzymałość przedmiotu, musimy naprawić go u rzemieślnika.

Stan poziomu zepsucia sprawdzimy za pomocą specjalnego narzędzia - Młotka diagnostycznego, który wykonuje majster (posiadający umiejętność Oceny Orężu).


Psucie się podczas walki:

Pojawił się również nowy system psucia przedmiotów w walce. Będą się one niszczyć znacznie szybciej niż dotychczas. Spadek wytrzymałości przedmiotów nie będzie jednak ujmował ich właściwościom, co oznacza, że nasze zbroje będą chronić nas tak samo, mimo znikomej wytrzymałości, a broń będzie zadawać równie skuteczne obrażenia. 

Należy jednak pamiętać o ich naprawie, jako że całkowita utrata wytrzymałości kończy się rozpadem przedmiotu (w tym przypadku również magicznego oraz artefaktu). Stan przedmiotu sprawdzimy przy pomocy Młotka diagnostycznego, tego samego, którym sprawdziwymy również stan zepsucia okresowego.

Naprawa przedmiotów:

Naprawę przedmiotów dzielimy na dwa rodzaje:

 • Prostą:
  • Zużywa mniej materiału, jednak zmniejsza maksymalną wytrzymałość przedmiotu. 
   • Np. Przedmiot A po wykuciu posiada 100 wytrzymałości. Gracz podczas walki stracił 50 punktów wytrzymałości tego przedmiotu. Po prostej naprawie przedmiotu całkowita wytrzymałość (wraz z maksymalną) wyniesie 75.
 • Pełną:
  • Zużywa więcej materiału, jednak zachowuje maksymalną wytrzymałość przedmiotu.
Artefakty (poza tymi wykonywanymi przez rzemieślnika) oraz przedmioty magiczne nadal mogą być naprawione tylko u specjalnego kowala w Wyrmiej Wiosce (tak jak dotychczas).

Pamiętajmy również, że ilość materiału potrzebnego na naprawę danego przedmiotu jest stała, niezależnie od Punktów Wytrzymałości jakie dany przedmiot w danym momencie posiada/stracił.

Event Zadaniowa Poczta

17 LISTOPAD 2017
Event Zadaniowa Poczta
Na event Zadaniowa Poczta zapraszamy od Niedzieli 19.11.2017r. (godz. 12:00) do 3.12.2017r. (godz. 23:59). Udział w nim mogą wziąć wszyscy gracze naszego serwera. Codziennie, trzykrotnie o losowych godzinach (między 12:00, a 00:00), do wszystkich aktualnie zalogowanych graczy przychodzić będą unikatowe listy (do rąk własnych lub do skrzynek pocztowych). Po użyciu listu otrzymamy zadanie.

W tej edycji eventu podzieliliśmy zadania na dwie kategorie, jedną dla graczy walczących, a drugą dla rzemieślników (postacie posiadające przynajmniej 400 (suma wszystkich) umiejętności rzemieślniczych lub wydobywczych oraz nie posiadający żadnego rodzaju umiejętności magicznej). Zależnie od rodzaju postaci, otrzymamy zadanie według danej kategorii.

Za każde wykonane zadanie otrzymamy 40 Punktów Wydarzeń!

Życzymy wszystkim graczom dobrej zabawy!

1 2 3 4 5 6