Trwa ładowanie statusu..

Wesołych Świąt

23 GRUDZIEń 2017
Wesołych Świąt
Z okazji zbliżających się wielkimi już krokami świąt Bożego Narodzenia chcemy złożyć Wam, graczom, najserdeczniejsze życzenia. Niech ten magiczny czas upłynie Wam w spokoju i radości, a nadchodzący Nowy Rok niech będzie jeszcze lepszy niż obecny. 

Święta to także czas obdarowywania się prezentami. Dlatego też i my przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. Pod bankami takich miast jak Brittania, Minoc, Trinsic, Vesper, Papua oraz Delucja znaleźć można choinkę pod którą czeka prezent dla każdego gracza! 

Dodatkowo od dziś, aż do Nowego Roku trwać będzie promocja w systemie Dotacji - 25% więcej monet przy każdej wpłacie!

Przypominamy również o Świątecznym Evencie, który odbędzie się pierwszego oraz drugiego dnia świąt.

Miłej zabawy!

Wyszukiwarka Drużyn Instancji

22 GRUDZIEń 2017

Wyszukiwarka Drużyn Instancji
Wyszukiwarka Drużyn Instancji ma na celu ułatwić znalezienie drużyny w szczególności graczom, którzy na codzień nie mają do dyspozycji zgranej ekipy do penetrowania lochów. 

Wywołujemy ją poprzez komendę .instancje. Otrzymamy wówczas dwie opcje:

 1. Zgłoś chęć wyprawy na Instancję - znajdziemy tu możliwość wyprawy na wszystkie instancje poza Atlantis, Areną Śmierci oraz Gwiezdnym Sanktuarium. Po wciśnięciu przycisku przy danej pozycji zgłosimy chęć wyprawy i klasa naszej postaci znajdzie się poniżej w pozycji 'Zgloszeni'. W momencie, w którym ilość chętnych do danej instancji wyniesie 4, a jednocześnie w drużynie znajdzie się przynajmniej 1 wojownik/paladyn oraz dwie klasy leczące - wszyscy zgłoszeni otrzymają zapytanie o gotowość wystartowania w Instancji. Po zaakceptowaniu zostaniemy przeniesieni do wybranego lochu. 
  • Złoto z potworów jest automatycznie dzielone na wszystkich członków drużyny.
  • Magiczne bronie, artefakty są losowane (trafiają do losowego członka drużyny). Wszyscy gracze zostają o tym poinformowani.
 2. Przywołaj kogoś do Instancji - jeżeli pomineliśmy jednego z naszych znajomych i chcielibyśmy dodać go do istniejącej już drużyny w instancji lub zwyczajnie nie możemy poradzić sobie z jakimś potworem i potrzebujemy wezwać wsparcie - możemy przywołać je tą komendą. 

Wszelkie błędy jak i propozycje zmian w systemie (np. podziału lootu i znajdujących się w nim przedmiotów) prosimy zgłaszać na naszym forum.

Miłej zabawy!

Świąteczne Eventy

3 GRUDZIEń 2017
Event Mikołajkowy i Śnieżna BitwaZ okazji Mikołajek oraz zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla Was serię eventów.

Pierwszy Event Mikołajkowy: Zgnieć Bałwana, Zdobądź Gwiazdkę - potrwa tylko przez jeden dzień (6 grudnia, w godzinach od 10:00 do 23:59), tak więc serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa! 

W Evencie może wziąć udział każdy gracz. Aby to zrobić, należy odebrać specjalną łopatę do śniegu za pomocą komendy .mikolajki. Po jej otrzymaniu zaczynamy zabawę. Przez cały dzień od godziny 10:00 do końca dnia w całej Sosarii co 30 minut pojawiać się będą Śnieżne Bałwany, które należy rozbijać za pomocą łopaty. Za każdego Bałwana otrzymamy 1 Punkt Wydarzeń, oraz 1 Punkt do Statystyk Świątecznych. Ponadto w tym samym czasie w Sosarii będą spadać Świąteczne Śnieżne Gwiazdy, które po ich podniesieniu również dadzą nam 1 Punkt Wydarzeń oraz 1 Punkt Statystyk Świątecznych.

Drugi Event Świąteczny to z pewnością znana sporej części naszej społeczności Śnieżna Bitwa. Potrwa ona aż do Nowego Roku, a uruchamiana będzie codziennie o godzinie 20:30. Jest to zabawa, w której nieistotne są statystyki oraz umiejętności postaci. Każdy uczestnik ma równe szanse i nawet najsłabszą postacią można osiągnąć najwyższe wyniki, wszystko zależy od naszej determinacji! Jak wygląda rozgrywka?

Walka odbywa się na arenie pokrytej śniegiem, z którego możemy lepić śnieżki (poprzez dwuklik na podłoże). Śnieżkami tymi możemy rzucać w przeciwników, a za każde wykończenie przeciwnika śnieżką zdobywamy 1 Punkt Statystyk Świątecznych oraz 1 Punkt Wydarzeń. Śnieżki zadają obrażenia procentowe, co sprawia, że nie jest istotne czy mamy 100 siły czy 45. W Śnieżnej Bitwie szansę mają wszyscy, nawet młodzi gracze.

Trzeci - ostatni z eventów potrwa dwa dni (od 10:00 25 grudnia do 23:59 - 26 grudnia). 

Polega on na zbieraniu różnokolorowych bombek do pudełek i oddawaniu ich do specjalnego NPC, który będzie nas za nie nagradzał wyjątkowymi punktami.

W Evencie może wziąć udział każdy gracz. Podczas wykonywania różnych czynności możemy znaleźć różnokolorowe bombki, w zależności od wykonywanej czynności, możemy otrzymać:

 • Za zabicie wroga (potwora lub gracza) - czerwoną bombkę
 • Za rąbanie drewna i zbieranie ziół - zieloną bombkę
 • Za łowienie ryb - niebieską bombkę
 • Za kopanie rudy, bądź piasku - brązową bombkę
 • Za wykonywanie różnego rodzaju przedmiotów wszelkimi umiejętnościami rzemieślniczymi - żółtą bombkę

Bombki zbieramy do kompletów do pudełka. Jeden komplet liczy w sobie po jednej bombce z każdego rodzaju. Puste pudełka możemy odbierać u specjalnych NPC (poprzez dwuklik lub prosząc o pudelko) stojących pod bankami miast. Po skompletowaniu pudełka oddajemy je do NPC i w zamian otrzymujemy 1 Punkt Świąteczny oraz 1 Punkt Wydarzeń.

Dodatkowo bombki można wymieniać z innymi graczami na specjalnej bombkowej aukcji, którą wywołamy komendą .wymianabombek aukcja (w stosunku 1:1) oraz wymieniać "na już" komendą .wymianabombek wymien (w stosunku 3:1).

Po zakończeniu Eventu - 3 stycznia 5 pierwszych miejsc otrzyma nagrody specjalne.

Dodatkowo zwycięzca otrzyma nagrodę główną - voucher w wysokości 30 EUR na wykorzystanie w sklepie z grami KINGUIN.NET.

Nagroda sponsorowana wynikiem współpracy z firmą KINGUIN.

Kinguin


Życzymy udanych łowów i doskonałych wrażeń!


Zmiana serwera

28 LISTOPAD 2017
Zmiana serwera

Uprzejmie informujemy, że zmienił się hosting serwera. Tym samym nie powinno być już problemów z okresowo występującymi lagami. Host pol.uo-cl.com pozostaje bez zmian. Nowy serwer znajduje się w Polsce, w związku z czym osoby grające w kraju powinny mieć również stale lepsze połączenie do serwera.

Przygoda i Dobudówki

24 LISTOPAD 2017
Przygoda oraz dobudówki

Do naszego grona dołączyło dwoje pełnych zapału i werwy Questmake'rów, w związku z czym zdecydowaliśmy się wprowadzić nową komendę - .przygoda. Za pomocą tej komendy możemy włączyć lub wyłączyć zgłoszenie chęci udziału swojej postaci w Questach/Eventach organizowanych przez ekipę serwera. Miejmy na uwadze fakt, że podczas biernego makrowania, podczas którego nie jesteśmy obecni przed komputerem radzimy wyłączyć opcję przygody.

Na naszym forum powstał również dział dotyczący Questów i Eventów. Każdy z Was/nas będzie mógł umieścić opis odbytego już wydarzenia, bądź questa który miałby się zdarzyć w przyszłości. Treść opisu musi być zachowana w klimacie fantasy.

Dodatkowo informujemy, że na wznowiliśmy działanie komendy .dobudówki. Każdy kto chciałby rozbudować lub ozdobić swój dom w specyficzny sposób (potrzebujący ingerencji budowniczego) proszony jest o zapoznanie się z działem Dobudówki.
1 2 3 4 5 6