Trwa ładowanie statusu..

Świąteczne Eventy

7 GRUDZIEń 2018
Event Mikołajkowy i Śnieżna Bitwa

Z okazji Mikołajek oraz zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla Was serię eventów.

Pierwszy Event MikołajkowyZgnieć Bałwana, Zdobądź Gwiazdkę - potrwa tylko przez jeden dzień (8 grudnia, w godzinach od 10:00 do 23:59), tak więc serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa! 

W Evencie może wziąć udział każdy gracz. Aby to zrobić, należy odebrać specjalną łopatę do śniegu za pomocą komendy .mikolajki. Po jej otrzymaniu zaczynamy zabawę. Przez cały dzień od godziny 10:00 do końca dnia w całej Sosarii co 30 minut pojawiać się będą Śnieżne Bałwany, które należy rozbijać za pomocą łopaty. Za każdego Bałwana otrzymamy 1 Punkt Wydarzeń, oraz 1 Punkt do Statystyk Świątecznych. Ponadto w tym samym czasie w Sosarii będą spadać Świąteczne Śnieżne Gwiazdy, które po ich podniesieniu również dadzą nam 1 Punkt Wydarzeń oraz 1 Punkt Statystyk Świątecznych.

Drugi Event Świąteczny to z pewnością znana sporej części naszej społeczności Śnieżna Bitwa. Potrwa ona aż do Nowego Roku, a uruchamiana będzie codziennie o godzinie 20:30. Jest to zabawa, w której nieistotne są statystyki oraz umiejętności postaci. Każdy uczestnik ma równe szanse i nawet najsłabszą postacią można osiągnąć najwyższe wyniki, wszystko zależy od naszej determinacji! Jak wygląda rozgrywka? 

Walka odbywa się na arenie pokrytej śniegiem, z którego możemy lepić śnieżki (poprzez dwuklik na podłoże). Śnieżkami tymi możemy rzucać w przeciwników, a za każde wykończenie przeciwnika śnieżką zdobywamy 1 Punkt Statystyk Świątecznych oraz 1 Punkt Wydarzeń. Śnieżki zadają obrażenia procentowe, co sprawia, że nie jest istotne czy mamy 100 siły czy 45. W Śnieżnej Bitwie szansę mają wszyscy, nawet młodzi gracze.

Trzeci - ostatni z eventów potrwa dwa dni (od 10:00 25 grudnia do 23:59 - 26 grudnia). 

Polega on na zbieraniu różnokolorowych bombek do pudełek i oddawaniu ich do specjalnego NPC, który będzie nas za nie nagradzał wyjątkowymi punktami.

W Evencie może wziąć udział każdy gracz. Podczas wykonywania różnych czynności możemy znaleźć różnokolorowe bombki, w zależności od wykonywanej czynności, możemy otrzymać:

 • Za zabicie wroga (potwora lub gracza) - czerwoną bombkę
 • Za rąbanie drewna i zbieranie ziół - zieloną bombkę
 • Za łowienie ryb - niebieską bombkę
 • Za kopanie rudy, bądź piasku - brązową bombkę
 • Za wykonywanie różnego rodzaju przedmiotów wszelkimi umiejętnościami rzemieślniczymi - żółtą bombkę

Bombki zbieramy do kompletów do pudełka. Jeden komplet liczy w sobie po jednej bombce z każdego rodzaju. Puste pudełka możemy odbierać u specjalnych NPC (poprzez dwuklik lub prosząc o pudelko) stojących pod bankami miast. Po skompletowaniu pudełka oddajemy je do NPC i w zamian otrzymujemy 1 Punkt Świąteczny oraz 1 Punkt Wydarzeń.

Dodatkowo bombki można wymieniać z innymi graczami na specjalnej bombkowej aukcji, którą wywołamy komendą .wymianabombek aukcja (w stosunku 1:1) oraz wymieniać "na już" komendą .wymianabombek wymien (w stosunku 3:1).

Po zakończeniu Eventu - 5 pierwszych miejsc otrzyma nagrody specjalne.

Aukcja w Magincji - podsumowanie

22 LISTOPAD 2018

Aukcja w Magincji oraz Nagrody Aren

18.11.2018 odbyła się Aukcja w Magnicji.

Po wielu zaciętych potyczkach udało się wylicytować przedmioty za niebagatelną sumę 254 500 000 gp! Zaskakującą popularnością cieszyła się piękna Lampa wylicytowana aż za 12 000 000 oraz Kowadło, na które nie mogli się doczekać uczestnicy.

 1. Kapelusik Trubadura Werner 1500000
 2. Kryształ Oczyszczenia Agif 1600000
 3. Maska Mumii Dethloth 2000000
 4. Suknia hierofanta Aghbonahor 6500000
 5. Piekielny Strach Artherus 1600000
 6. Róg obfitości Dethloth 7100000
 7. Szata Lasu Weriona 1110000
 8. Kości Szulera Emily 50000000
 9. Pas Druida Dethloth 10000000
 10. Peleryna Jesiennych Liści Agif 19000000
 11. Paradna Zbroja Gumril 5000000
 12. Posag Lady Maerie Evia D'arc 1200000
 13. Szmaragdowa Tarcza Lorda Brugha Larissa 20000000
 14. Zwierciadło Wojen Lena de Grim 9800000
 15. Sandały Wichru Gumril 7000000
 16. Gotycka Kolumna Evia D'arc 1500000
 17. Akt Własności Wyspy Arvid 45000000
 18. Kowadło Niebiańskiego Mistrza Artherus 7600000
 19. Szata Księcia Ciemności Cassandra Jenssen 20000000
 20. Płaszcz Cienia Tives 7000000
 21. Bransoleta Maga Agif 8000000
 22. Lampa z Dalekiego Wschodu Artherus 12000000

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. Przedmioty można cały czas podziwiać na miejscu Aukcji.

Przy okazji informujemy, że już niedługo opublikowany zostanie raport ze stanu gospodarki serwera.


Monety z Magincji

7 LISTOPAD 2018
Aukcja w Magincji

Obudził go straszny zgiełk. Zerwał się z łóżka i przecierając oczy wyjrzał przez okno. Wszędzie biegali ludzie z pochodniami. Dzwony biły na alarm. Od razu było widać, że stało się coś poważnego. Ubrał się pośpiesznie, sprawdził stan sztyletu i wyszedł na zewnątrz.

- Panie! – starał się zatrzymać przechodnia – O co chodzi? – nikt jednak nie miał czasu. W takiej sytuacji pozostało jedno, skierować się do głównego budynku w mieście. Tam na pewno będą mieli informację. Pod drodze zobaczył kolegę po fachu Zyrtana.

- Zyrtan! Co się dzieje?

- Nie do wiary! Okradli miejski skarbiec! Ludzie gadają, że cały!

- Jak to możliwe?

- Nie mam pojęcia! Chyba straż za dużo uwagi poświęciła artefaktom na Aukcje… Chodźmy! Słyszałem, że zaraz ogłoszą nagrody za pomoc w ujęciu sprawców! – Pobiegli razem wysłuchać wieści.

Rabusie rozkradli majątek miasta Magnicji. Miasto zaangażowało najlepszych śledczych. Rabusie czując pogoń na plecach zdecydowali się podzielić zrabowany majątek i ukryć go w wielu miejscach, w każdym mieście.

We wszystkich miastach znaleźć można Monety z Magnicji. Poukrywano je w skrzyniach, beczkach, regałach itp.

Informacje o ich zastosowaniu można znaleźć tutaj: http://forum.uo-cl.com/viewtopic.php?f=60&t=5626

Mapa oraz Aukcja w Magincji

30 PAźDZIERNIK 2018
Aukcja w Magincji

- Panie! Gdzie z tymi paczkami?!wybuchnął machając papierami – Zaraz tu nie będzie gdzie stanąć! 

- Jak Pan chcesz to postawie pod progiem. Adres się zgadza, paczka się zgadza, proszę pokwitowaćgoniec położył paczkę na podłodze i z za pasa wyciągnął pergamin opatrzony wieloma pieczęciami i znaczkami – tu, tu i tu. Dziękuję. – popatrzył na dokument czy się wszystko zgadza – to dla Pana – wręczył mniejszy pergamin potwierdzający dostarczenie paczki – PIÓRO! – zwrócił uwagę – jakby mi tak każdy zabierał to co by było? – obruszył się, wziął pióro, obrócił się na pięcie i poszedł. 

- Tak tak, przepraszam – odpowiedział zahukany i zamyślony dziękuje za paczkę… 

Goniec odszedł a postać została z kolejną paczką. Tyle ich już przyszło. Aukcja to wyjątkowy dzień ale dla niego to była mordęga. Mnóstwo przesyłek z najdalszych nawet zakątków, a w nich najdroższe przedmioty jakie można spotkać. A część z nich magiczna. Nie raz nie mógł spać bo coś stukało, pohukiwało, zgrzytało… Ale taka praca. Już niedługo będzie po problemie. 

Zapraszamy na aukcje w Magnicji 14.11.2018 r. Wszystkie informacje (będą pojawiać się sukcesywnie) dostępne są na forum po linkiem: http://forum.uo-cl.com/viewtopic.php?f=60&t=5626&sid=994e110744a4a109a51056e5ddeac28a 

- - - - - - - 

Na mapie pojawiły się nowości: 

 1. Nowa dzielnica Occlo, plaża w Occlo (spodziewać się można długo zapowiadanego „dekoru” dla obywateli) 
 2. Stadion – udostępniony zostanie w stosownym czasie 
 3. Arena Igrzysk Śmierciw oczekiwaniu na oskryptowanie 
 

Ponadto:  

 • poprawiona mapa Occlo (góry, płaszczyzny) 
 • poprawki na LL (doły) 
 • kilka mniejszych poprawek 

W dniu dzisiejszym dodano stackowanie się kluczy do skarbów. 

Prosimy o aktualizację plików za pomocą AutoPatchera.Event - Łowcy Dusz

17 PAźDZIERNIK 2018
Lowcy Dusz

Wydarzenie trwac bedzie od 18 października (godz. 12:00), do 4 listopada. Polega ono na chwytaniu zagubionych dusz do Wazy Dusz, którą można uzyskać przy wywolaniu komendy .lowcydusz.

Zależnie od rozgrywki jaką prowadzimy dusza będzie pojawiać się w następujące sposoby:

Walka:

Zaleznie od statystyk potwora/gracza istnieje szansa na to, że po jego smierci uwolni się jego Zagubiona Dusza. Wówczas ta, widoczna bedzie przez pół minuty, co jest naszym czasem na jej schwytanie. Oczywiście dusza nie będzie stać bezczynnie, będzie starała się uciec, więc należy być szybkim i zwinnym!

Po schwytaniu duszy istnieje szansa na znalezienie zakrwawionego elementu zwoju. Po znalezieniu wszystkich części (20 różnych - numerowane od 1 do 20) możemy złożyć Zakrwawiony Zwój Portalu, który zaprowadzi nas do specjalnego podziemia, w którym stoczymy z Rozpadającym się Królem oraz jego sługami. Po jego zabiciu istnieje szansa na znalezienie unikatowych przedmiotów. Musimy jednak pamiętać, że do podziemia zostaniemy wpuszczeni na jedyne 20 minut! Po tym czasie zostaniemy z niego wyrzuceni.

Elementy zwojów możemy wymieniać (w stosunku 2:1) komendą .lowcydusz wymiana, natomiast posiadaną obecnie ilość danych zwojów sprawdzimy komendą .lowcydusz zwoje.

Rzemieślnictwo:

Podczas wykonywania wszelkiego rodzaju przedmiotów - rzemieślnik (posiadający przynajmniej 400 (suma wszystkich) umiejętności rzemieślniczych lub wydobywczych oraz nie posiadający żadnego rodzaju umiejętności magicznej) ma szansę na spotkanie Duszy Rzemieślnika. Będzie ona widoczna przez 2 minuty, co jest naszym czasem na jej schwytanie.

Rzemieślnicy mają również możliwość schwytania Zagubionych Dusz Rzemieślników na terenach miast, które pojawiać będą się w różnych miejscach przez cały czas trwania Eventu.

Ranking oraz nagrody:

Możecie również stale obserwować statystyki Wydarzenia komendą .lowcydusz staty. Za każdą schwytaną duszę otrzymacie 1 Punkt Wydarzen. Punkty te można wymieniac na nagrody u specjalnego NPC znajdującego się na Arenie Brittani. Są osobne rankingi dla Walczących oraz Rzemieślników. Różne będą też ceny nagród u Kupca dla obu typów graczy.

W dniu zakończenia Eventu 10 najlepszych graczy otrzyma tytuł ‘Lowca Dusz’ przed imieniem w Paperdollu, a po 3 najlepszych z obu grup – nagrody specjalne.

Dodatkowo 3 razy w ciągu dnia o losowych godzinach (12:00 – 23:59) wszyscy zalogowani w danym momencie gracze otrzymają proszek Lowców Dusz, który po użyciu zwiększy szansę na spotkanie duszy na czas 1 godziny.

Życzymy wszystkim udanej zabawy!

1 2 3 4 5 6 7